Kobiety na siłowni – fenomen, czy rzeczywistość?

Kobiety na siłowni to dziś żadna nowość, lecz nadal wiąże się z tym wiele stereotypów. Kobiety bardzo chętnie podchodzą do sportu typowo „fitnessowego” czyli bieganie, jazda na rowerze i wiele innych dyscyplin sportowych. Zwykle trening kobiet ma za zadanie zgubić zbędne kilogramy i poprawić ich sylwetkę. Niestety większość kobiet, nawet tych, które aktywnie spędzają czas nie docenia zalet treningu siłowego, gdyż dla pań podnoszenie ciężarów kojarzy się niezbyt dobrze i uważają, że to typowo męska dyscyplina.Kobiety nawet nie zdają sobie sprawy ile na tym tracą i jakie pozytywy niesie za sobą trening siłowy.

Przykładowy przysiad ze sztangą – niesamowicie rozwija mięśnie całych nóg, kształtuje pośladki oraz poprawia całą sylwetkę. To jedno z najcięższych ćwiczeń, a co za tym idzie, dodatkowo spala zbędny tłuszcz, gdyż wymaga ogromnej ilości energii. Trening siłowy całego ciała ma bardzo wiele zalet. Wiele pań pasjonuję się treningiem siłowym, a samą siłownię uważają za styl życia. I to jest bardzo mądre podejściedo tematu.

Wszystkie przedstawicielki płci pięknej, które chciałyby poprawić swoją sylwetkę powinny nie bać się pójść na siłownię i rozpocząć przygodę z tzw.”przerzucaniem żelastwa”. Akurat w tej dyscyplinie kobiety powinny wzorować się na mężczyznach i uczyć się od nich.

Nie chodzi tu o przybieranie ogromnej masy mięśniowej, lecz o podejście do treningu siłowego, o rozwijanie ciała i ducha, gdyż sport ten wymaga ogromnego samozaparcia i dyscypliny. Panie, które zdecydowały się trenować na siłowni na pewno tego nie żałują, mają motywację i chęć do życia, gdy po mozolnych tygodniach ćwiczeń dokładają dodatkowe kilogramy na sztangę, a ich sylwetka zmienia się z dnia na dzień.

Oczywiście duży udział w przekształcaniu sylwetki ma dieta, lecz po „wtajemniczeniu” się w codzienność tego sportu nic nie będzie stanowiło dużego problemu, a efekty będą na pewno. Poprawny trening siłowy nie niesie za sobą żadnych wad – jeśli jest robiony zgodnie z zaleceniami trenera, a ma same zalety. Zdecydowanie kobiety na siłowni są mile widziane i pożądane przez przedstawicieli płci męskiej.

Dodaj komentarz