Obowiązkowy zestaw na siłownię.

Gdy już zdecydujemy się, czas wziąć się za siebie, a w ręku mamy wykupiony karnet na siłownię, to pojawia się kolejny dylemat: w co się ubrać, co ze sobą zabrać? Ubranie na siłownię lub do klubu fitness to bardzo ważna sprawa. Siłownia to nie wybieg, czy pokaz mody –  ma być po prostu wygodnie.

Najważniejszą kwestią, którą należy się kierować przy wyborze potrzebnych ubrań jest materiał oraz wytrzymałość. Ubranie powinno dawać swobodę ruchów oraz zapewniać dostateczną wentylację.

Buty.

Chociaż wydawać by się mogło, że odpowiednie buty będą drugorzędną potrzebą to jesteś w błędzie. Jest to najważniejszy element garderoby potrzebny na siłownię. Buty muszą być odpowiednio dopasowane oraz dobrane do sportu, który chcesz uprawiać.

Jeśli potrzebujesz butów uniwersalnych, wybierz te z opisem: running. Będą one odpowiednie do większości rodzajów ćwiczeń. Sam materiał butów powinien być zrobiony z bawełny, która będzie dawać odpowiednią wentylację. Równie ważną rzeczą przy wyborze obuwia jest to, aby miały one wyjmowaną wkładkę i amortyzowaną podeszwę.

Ubranie.

Większość osób, które idą na siłownię wybiera raczej szare dresy. Jeśli chcesz wyglądać profesjonalnie i jednocześnie modnie, wybierz zestaw jednokolorowy – najlepiej z termoaktywnej tkaniny.

Pamiętaj, że strój musi być dopasowany do twojej sylwetki oraz  przede wszystkim ma być wygodny i nie krępować ruchów. Gdy masz już odpowiednie ubranie, nie zapominaj o odpowiedniej bieliźnie. Bezszwowy biustonosz oraz elastyczne szorty podniosą komfort twoich ćwiczeń.

Torba.

Jak wiadomo kobieca torba to temat legenda. Ileż mówi się o jej objętości, czy zawartości?  Fakt, można w niej  czasem znaleźć śrubokręt, ale nie, nie tym razem!

Torba na siłownię musi być pojemna, najlepiej w ciemnych kolorach. Powinna mieć kilka kieszeni, które pozwolą oddzielić rzeczy brudne od czystych.

Sam strój jest ważny, ale nie najważniejszy. Na siłowni należy koncentrować się

Dodaj komentarz